Случајните минувачи во индискиот град Калкута биле пријатно изненадени откако забележале како од небото паѓаат пари.

Имено, од една деловна зграда започнале да паѓаат пари, а на видеото се гледа како некој преку ролетните со четка ги турка фрлените пари. Индиските медиуми пренесуваат дека некој сакал да се ослободи од парите кога во компанијата упаднале инспектори од даночната управа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.