Оваа недела, ексклузивно интервју во „Пет за пет“ на Даниела Мартиновиќ. За прв пат Даниела во емисија за миленици, ќе зборува за што е тоа што ја поколеба да нема миленик, какви се и на кое ниво правата на животните во Хрватска и многу повеќе. Оваа недела само на Алфа Телевизија во добро познатиот термин 10 часот и 15 минути! Не пропуштајте!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.