Во Градски парк се наоѓа повозрасна жена која најверојатно има деменција и не се сеќава каде живее. По разни групи на социјалните мрежи се шири нејзината фотографија со цел роднини или пријатели да ја препознаат и да и помогнат да го најде патот до дома.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.