Дејвид Армстронг Џоунс, внук на кралицата Елизабета втора, се разведува од својата сопруга Серена.

Двајцата одлуката за развод ја донеле спогодбено, изјавил портпаролот на парот, а во брак биле 26 години и имаат две деца.

Дејвид е син на покојната принцеза Маргарет и фотографот Ентони Армстронг Џоунс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.