Овој невообичаен обид за бегство од затвор доаѓа, каде ако не, од Русија, а се случува додека затвореникот чека судење.

Тој забележува дека над себе има само штици и со малку труд успева да се провлече меѓу нив и да го пробие таванот од лесните табли, кои често се гледаат во канцелариите.

Полициските службеници на почетокотот не ни реагираат на неговиот луд обид, сметајќи дека нема шанси да се искачи, но кога успева во тоа, настаува паника.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.