Откако лидерот на „Има таков народ“ – Слави Трифонов изјави дека ќе направел се да испрати Бугарин и Бугарка како астронаути во НАСА, а со нив, како што рече, и еден „северномакедонски“ астронаут, веднаш пристигна одговор од нашиот познат шоумен.

На „поканата“ се јави македонскиот шоумен Игор Џамбазов кој вели дека е подготвен за заминување во вселената

Како што може да се види од Инстаграм, Џамбазов веќе го облекол вселенскиот скафандер, во 17 часот, за кога им закажа средба на колегите астронаути пред „вселенската станица Ќустендил“, за да почнат со тренинзи…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.