Надзорните камери во едeн локал за брза храна во Белград го снимиле комичниот обид на еден провалник да го онеспособи системот за надзор.

Тој се качи на една од масичките, со рацете се обидуваше да ја дофати камерата за да ја откорне од ѕидот, но тогаш се случи нешто што воопшто не очекуваше.

Не само што камерата убаво го сними, туку го овековечи и неговиот спектакуларен пад од масичката, при што со главата се заби во еден од елементите во локалот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.