Во ресторан во јужна Јапонија се случи експлозија во која повредени се 41 лице, соопшти вчера јапонската полиција.

Повеќето повредени се здобиле со повреди од среден степен, а едно лице е тешко повредено.

Сите повредени се префрлени во најблиската болница каде им била укажана помош.

Причината за експлозијата се истражува, а на видео снимката која ја пренесуваат медиуми, се гледа ресторанот кој гори во пламен.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.