Трговските центри „Галерија“ и „Рајичева“ денеска се евакуирани поради дојава за бомба, соопштило српското МВР за „Танјуг“.

Трговскиот центар „Галерија“ бил евакуиран околу 14 часот, а потоа започнала евакуацијата на посетителите од ТЦ Рајичева.

Екипите за контрадиверзија се на терен и ги пребаруваат објектите.

Како што пренесуваат српските медиуми, наредбата за итна евакуација доаѓа по дојавата за бомба.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.