Водителката Душица Јаковљевиќ поради здравствени проблеми заврши на инфективна клиника каде што беше тестирана на коронавирус.

Откако веста се појави во медиумите, Душица се огласи и истакна дека не сака да ја коментира својата здравствена состојба, а докторите подоцна утврдија дека нема корона.

Меѓутоа, естрадата е во паника затоа што Душица се појави на прославата по повод раѓањето на Жељко Ражнатовиќ каде што присуствуваа голем број на познати.

Анастасија Ражнатовиќ исто така се тестирала на корона.

„Се тестирав, резултатот е негативен“ вели Анастасија, а пишува ало.рс

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.