Српската музичка ѕвезда, Светлана Цеца Ражнатовиќ се огласи на социјалните мрежи по веста дека ќе стане баба. Имено, како што објавија српските медиуми, Богдана е во вториот месец од бременоста и со Вељко го очекуваат нивното прво дете.

Пресреќна сум, ова е многу убава вест за моето семејство. Се радувам. Бев во неверување кога Вељко ми соопшти, а тогаш емоциите се измешаа. Не умеам да го опишам ова чувство, се уште сум во еуфорија. Снаата ќе ја пазам и мазам сега повеќе од претходно, за новиот член да ни дојде во радост и веселба, напиша Цеца на Инстаграм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.