Бранко Миличевиќ, или како што ни е познат Бранко – коцкица, како што го познаваме на негов начин духовит пред се преку видео порака се обрати до јавноста повикувајќи ги да останат во своите домови.

Глумецот го прослави својот роденден.

Јас децата од секогаш ги советував да ја кажуваат вистината, денеска немам што да кријам наполнив 93 години, но се чувствувам како да имам 74. ТАРАТАТИРААА…., рече Бранко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.