Американец во казино во Лас Вегас на Бадник освои џекпот од дури 15,5 милиони долари, што многумина го нарекоа празнично чудо.

Хотелот и казиното „Санкоуст“ објави дека нивниот клиент Кевин ја добил вртоглавата премија на еден од нивните автомати.

Честитки за Кевин кој освои 15.491.103 долари – објавија од казиното  на Твитер.

Кевин го освоил џекпотот од слот машината во која вложил само 40 долари.

Како што обајавија од казиното, ова е најголемиот џекпот во Невада во последните осум години.

По добивката, Кевин изјавил дека ќе ги инвестира парите во неговиот приватен бизнис.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.