На петти јануари „министерот за одбрана“ Борко Ристовски најави свадба во луксузен хотел во Скопје. Борко и неговата Николина минатата година во матично го изговорија судбоносното ДА, а сега нивниот брак ќе го крунисаат и со свадбена веслеба. Најглавен на свадбата ќе биде нивниот син за кого Борко во изјава за „Екслузив“ најави дека ќе биде најзгоден во неговото мини одело.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.