Се ојави фотографија од Бојан Јовановски, познат како Боки 13, осуден за случајот Рекет. На социјалните мреќи кружи фотка на која Бојан 13 и неговите цимери во КП Идризово имаат мала роденденска забава.

Јовановски затворската казна ја издржува заедно со своите стилизирани парчиња облека. Стокмен од глава до петици, онака како што го знаеме Боки 13.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.