Граѓаните во Аргентина се заблагодарија на Богородица за која веруваат дека им пружа заштита за време на пандемијата на корона вирус, откако многу луѓе ја забележале на небото.

Магливата фигура на небото се појавила над Сан Карлос, град во северо-источната аргентинска провинција Кориентис.

Фотографијата потоа била споделена на социјалните мрежи и многу луѓе веруваат дека тоа е мајката на Исус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.