Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски и неговата сопруга Соња денеска за првпат станаа родители. Убавата вест на „Фејсбук“ ја сподели младиот политичар, среќен што неговиот син е роден на голем христијански празник.

Денес ми се роди син, станав татко!!!
Фала на Бог и на жена ми Соња што ми дари син и што ме направи најсреќен татко на овој голем празник христијански!!!
Сине жив, здрав и среќен да растеш!!!, порача среќниот татко на „Фејсбук“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.