По повод Денот на ослободувањето на Битола, 4 Ноемви, утрово битолските активисти од „Поинаку“ поставија цвеќиња во центарот на градот, со надеж за подобра Битола.

Загадена си, валкана си, напуштена си, ама за нас си една и заслужваш да бидиш украсена и најуба на твојот ден, порачаа тие, додавајќи дека „Битола е сè шо имаме!“

Честит празник битолчани!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.