Директорка на УЈП, Сања Лукаревска, одговара на 30 прашања во најновото издание на „30 прашања со“.

На кој филм има најмногу плачено, која најголема предрасуда за УЈП и како би изгледал нејзиниот совршен ден се само дел од прашањата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.