Голем број продавачи на пазарите ќе направат се за да заработат некоја пара повеќе па и по цена да ги измамат купувачите.

Една продавачка на риба во Кина стана хит на интернет откако беше снимена како бесрамно ги „краде“ своите клиенти.

Таа пред клиентот прво мери тоа што тој одбрал, но потоа од под тезгата незабележливо зема друга ќеса со која ја менува претходно измерената риба и таа полесна кеса завршува кај муштеријата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.