Три дена ќе трае прославата на Свети Трифун и Свети Валентин во општина Неговино годинава. Од 12 до 14 февруари, соопшти претседателот на Советот Диме Витанов.

Тој истовремено наведува дека ќе има бесплатно јадење и пиење на плоштадот, а од нагрдна игра ќе бидат избрани двајца кои ќе одат во Париз, градот на љубовта.

И така, додека присутните ги забавуваат Миле Кузмановски, Елена Велевска, ансамбли и културни друштва, на присутните ќе им се делат флаери со бесплатни кондоми, лубриканти и влажни марамчиња.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.