Иако се вели дека секоја жена е убава на свој начин и оти нема грди жени, сепак рускиот сајт „Убави луѓе“,направи листа каде живеат припаднички на понежниот пол на кои убавината не им е силна страна.

На седмото место се жените од Индија за кои се смета дека се егзотично но е и претерано убави. На шесттото место се кинеските, а петти жените од Велика Британија. Ова е можеби очекувано ако се знае дека жените од Островот не обрнуваат преголемо внимание на атрактивноста и негувањето.

Четврти се Португалките, трети Аргентинките, а на второто место се Австралијанките. На врвот на најгрдите жени се Германките и меѓу нив најмалку има убави жени.

Дали се сложувате со изборот?

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.