Турските медиуми пишуваат за наводниот развод на Бурак Озџивит и неговата сопруга Фахрије Евџен, попознати како Неџла и Бали Бег, од сериите во кои глумеа. Според турските медиуми, нејзиниот брак со Бурак Озџивит, дефинитивно, е завршен. Актерката паднала во депресија по смртта на татко ѝ, кој долго време се борел со ракот на желудникот. Актерот сакал да ѝ помогне и се грижел за синот, но таа не го послушала предлогот на нејзиниот сопруг да посети психолог.

Најголемиот проблем на најубавиот пар во Турција, како што често ги нарекуваат, било и воспитувањето на нивниот син. Близок извор на парот, двајцата немаат ист став за одгледување на детето поради што многу често се во конфликт.

Други, пак, велат дека ова се само шпекулации и дека парот одлично функционира. Неодамна се вратија од одморот во Бодрум, сликани се заедно во еден ресторан во Истанбул, а по породувањето, Фахрије конечно речи да им се врати на сериите. Нејзиниот сопруг, пак, го игра сега главниот лик на Осамн Газија во истоимената серија, која е популарна во Турција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.