Позната бугарска атлетичарка Нешка Стефанова Робева раскажува за тоа што и рекла јасновитката Баба Ванѓа непоредно пред нејзината смрт.  Нешка раскажува дека Ванѓа и рекла дека ќе се појави нешто што ќе го сруши целиот свет.

Зоборот Корона во Бугарија се употребува кога се користи за руската царска власт и означува круна. Сепак Ванѓа мислела на заразата која го парализираше светот.

Корона ќе биде насекаде околу нас-ги опишува Нешка зборовите на Ванѓа

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.