На денешен ден во 2003 година последната „буба“, најпопуларнот германски патнички автомобил, се симнала од производствената лента во Мексико – „фолксваген“ број 21.529.464, колку што за 68 години биле произведени во Германија и во други земји, со што завршила историјата на најдолго произведуваниот автомобил.

Производството на „фолксваген“ било идеја на германскиот дикатар Адолф Хитлер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.