Автобуси во боите на знамето на Италија на кои пишува „Форца, Италија!“ и стигови од опера на Пучини на кинески и италијански јазик вози низ улиците на Хангжу, Кина.

Градот одлучи на овој начин да даде поддршка и љубов кон Италија која е зафатена од катастрофални последици од коронавирусот.

фото: AFP

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.