На социјалните мрежи кружи фотографија како се дезинфецираат автобусите, но во присуство на патници. Луѓето револтирани од глетката ја снимија оваа несокјдевна случка, која ниту е безбедна по нивното здравје, ниту пак е дозволена. Додека лицето кое дезинфецира на себе носи соодвентна опрема и има маска на своето лице, граѓаните без никаква заштита покрај него се превезуваат во автобусот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.