Апел за помош за 38-годишниот Тони Илијевски, кој поради изненадна влошена состојба од Ковид-19 итно беше префрлен на лекување во приватна болница.

Моментално е во тешка здравствена состојба со 24 часовна кислородна подршка веќе 6 дена, комплетно оштетено едно белодробно крило, додека другото е во добра состојба само една третина, се вели во апелот.

Кој колку може и сака да донира на следнава сметка:

250-0140007013-33 Шпаркасе Банка
Ул. Димче Димовски – Кокошарчето бр. 5
Име: Тони Илијевски
и да му помогнеме на Тони.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.