Лидија Ристовска успешно се избори со состојбата на прогресивната мултиплекс склероза, но за да се заокружи процесот на заздравување неопходно а е повеќемесечна роботска рехабилитација во Србија за да може да се вратат функциите на движење кај Лидија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.