Михајло Салтировски има 31 година и е татко на две мали деца. Моментално е пациент во Клиничката Болница Аџибадем Систина Скопје.

Хоспитализиран е на одделот за Абдоминална хирургија со дијагноза: панкреатит со бубрежна и белодробна слабост и сепса. Хоспитализацијата ќе трае се додека истата биде неопходна бидејќи е во кома и на респиратори кои се многу скапи.

На Михајло му е потребна финансиска помош од преку 20 000 евра. Овие средства ќе му помогнат на Михајло да застане на нозе и да биде повторно со своето семејство!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.