Двегодишната Анастасија од Валандово која се бори со тешка форма на тумор има потреба од итна операција во Република Турција која чини 100.000 евра.

Родителите не се моќни да го покријат износот на операцискиот зафат, молат и апелираат за помош која во овие моменти им е повеќе од неопходна.

За таа цел, отворена е донаторска сметка, отворени се броеви за донација на операторите Телеком и А1, исто така отворена е Gofundme кампања. Отворени се различни опции за донација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.