Драги пријатели, наш колега од Македонска опера и балет потребно е да прими трансфузија. Доколку има некој со крвна група А РХ Негатив, нека се јави на бројот – 075 328-254, апелира преку Фејсбук пејачката Лидија Кочовска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.