Младиот Анди Исмаили од танцовото студио „I dance” од Гостивар е новиот светски шампион во категоријата современ танц соло деца на светското првенство кое се одржува во Осса, Полска.

Победничката кореографија со наслов „Don’t answer the phone” е дело на Андријана Петковски од „Брејк а лег”, додека тренери на анди се Вулнет Незири и Сарита Селмани од танцовото студио „I dance”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.