Пејачите Анастасија Петреска и Владимир Поповски пред повече од еден месец станаа родители. Убавото бебе го доби името Андреа, сега гордата мајка реши да објави фотографија на својот профил на која позира со малата принцеза.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.