Амет Фејзула сопственик на мелница направи мошне благодорен гест во овие тешки моменти. Тој се понуди да им подари брашно на оние кои не мжат да си дозволат да купат големи количини.

Драги мои со оглед на ситуацијата што ја зафати нашата држава со коронавирусот, знам дека има семејства кои немаат доволно финанскиски средства, па сакам да им подарам на сите по 25кг брашно, имам доволно бидеќи сум сопственик на своја мелница.

Сите зинтересирани нека пишат на мојот профил со почит Амет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.