Македонскиот политичар и пратеник Амди Бајрам во скопскиот хотел „Александар Палас“ прави веридба за внуката, објави „Скопје1“.

На забавата специјални гости се Џеј и Кеба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.