Како полицијата низ светот се справува со граѓаните коишто не го почитуваат полицискиот час, или пак, мерките за заштита од коронавирусот и препорачаното седење дома.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🦹‍♂️ (@siljokurajber) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.