Уште колку луѓе треба да загинат за Македонија пат конечно да се фати за работа, прашува револтиран граѓанин, кој потенцира дека на мостовите на патот Росоман-Прилеп сè уште нема банкини.

Ало Македонија пат, дали воопшто нешто работите или плата чекате? Од Росоман до Прилеп кај ви се банкините на мостовите? Уште колку луѓе треба да загинат за вие да се фатите за работа? А, за патот…Патот е приказна за себе, треба да си Ники Лауда да го извозиш, пишува член на групата „Ѕид на сообраќајниот срам“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.