Познатата македонска пејачка и водителка Андријана алачки на твитер се пожали дека била жртва на хакерски напад. Таа ги извсти фановите дека успеала да ги врати своите профили за повторно да споделува рецепти за традиционални македонски јадења.

Добро вечер милички,
Деновиве бев жртва на хакерски напад, веројатно од преполниот ДМ некој ми го одзема профилот! Но, за среќа успевме да го вратиме! Реагирав во Твитер, Фејсбук и Инстаграм, фала им за помошта!
Повторно сме заедно да споделуваме рецепти!
Ваша #Алачки мхм мхм мхм

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.