Ако прифати Федерер да дојде, ова НЕ Е ЗНАМЕ НА ШВАЈЦАРИЈА. Да знае локалнава, пишува Богдан Илиевски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.