Медицинските сестри во Србја беа на првата линија на фронтот во Србија заедно со докторите. Една од нив е 45 годишната Ана која работи токму во ковид центар во Белград.

Таа и самата заболела од корона но ја поминала како што вели од нога.Затоа советува сите да се вакцинираме, а таа ветува дека нема ни да ја осетат иглата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.