Поранешниот пратеник Амди Бајрам прави свадба на внуката Перихан на брод во Истанбул.

Синот на Амди, Габриел, татко на неверстата на својот Фејсбук профил во живо
пренесуваше дел од атмосферата.

Во центарот на внимание билд Амди, на кој специлано му се пееја
песни. „Деспасито“, “Математика“.., беа дел од многуте чочек песни на кои се веселеа
сватовите.

Невестата на главата носела венче кое се полнеше со пари, а евра летаа и на
музиката, која на гостите им ги исполнуваше желбите…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.