На прашањето кој албански деликатес сите мора да го пробаат, Дуа Липа вели – ајвар!

Интересно е што за илустрација на ајварот, во емисијата користат ајвар со налепница „лесковачки ајвар“.

Подоцна во истата емисија, таа пробува нешто за кое вели – има вкус како „албанскиот колбас наречен суџук“, што е илустрирано со босански суџук.

Целата емисија тука:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.