Осми март е Меѓународен ден на жената, но и повод да се потсетиме на една легендарна честитка од СДСМ Битола и до жената и до сите жени, без делење по родова структура:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.