2-ри февруари 2020 година (02.02.2020) претставува исклучително поволен ден. Според нумеролозите, овој ден е навистина магичен за женската енергија.

Низата броеви 2-2-2-2 се случува само еднаш во илјада години, па според верувањето нè очекува магија која не треба да ја пропуштите и која може да открие некои магични сфери од вашиот живот.

Исполнет со енергијата на Јупитер, 2-ри февруари ќе им донесе и на мажите добар енергетски тек, но жените во текот на овој ден ќе имаат поддршка од универзумот во создавање на вистински и прекрасни чуда. Важно е само да го искористите моментот и таквата енергија да ја насочите на вистинскиот начин.

Eве како најдобро да ја искористите магијата на овој датум и низата броеви 2-2-2-2:

1. Совршен ден за визуализација, сонување и остварување на желбите – замислете дека вашите желби се веќе остварени, освестете ги и разбудете ги сетилата. Визуализацијата ќе има голема моќ на овој датум.

2. Простете им на сите кои ве повредиле во минатото и допуштете им да ги напуштат вашите сеќавања. Не ви требаат луѓе и токсични емоции кои ве оптоваруваат. Сега е битно да ја прочистите вашата душа.

3. Заборавете на негативните чувства и бидете спремни и вие да побарате прошка. Исчистете ја вашата карма.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.