УНИБанка како по традиција и годинава изработи заеднички проект со книжарниците Тримакс, Штедлер, Литература и Топер.

Без разлика каков ќе биде почетокот на школската година, Банката овозможи 10% попуст при купување во книжарниците за корисниците на платежните картички од двата бренда – Мastercard и Visa.

Со оваа кампања УНИБанка им овозможува на  родителите помали трошоци во пазарувањето на школските прибори и учебници, а љубителите на книгата сега имаат можност да уживаат во изборот на својата омилена колекција.

Промотивниот период е од 24.08.2020 до 31.10.2020 година

За повеќе информации посетете ја нивната веб страница тука.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.