Семејството го пријави за исчезнат Бранко Пешевски, 80-годишник од Куманово и бара помош од граѓаните доколку го видат да се јават во полиција или на телефонските броеви 078377114 и 072524074.

Ве молам .. доколку некој го види дедо ми.. нека не извести.. Се вика Бранко Пешевски ИСЧЕЗНАТ е денеска … околу 4 часот на Железничка Станица, има 80 години и е со оштетен вид и слух (носи апаратче на уво) облечен е во сина кошула и црни панталони, се вели во апелот.

Image may contain: 1 person, standing

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.