Некои жени претпочитаат да бидат во врска со помлади мажи од нив. Дамите родени во овие три хороскопски знаци одбираат помлади партнери…

Овен
Жената во овој хороскопски знак по природа е многу импулсивна и повозрасните мажи ја сметаат за незрела. Затоа тие одбираат помлади партнери за врска.

Бик
Жените Бикови се одликуваат со вродената потреба да заштитат некого, па затоа ги привлекуваат помлади мажи. Тие сакаат партнер кој ќе им се воодушевува и кој ќе смета на нивната поддршка.

Рак
Припадничките на овој знак се најсклони кон тоа да одбираат помлади партнери. Тие имаат вродена потреба да се грижат за некого, што ги прави совршената партнерка покрај која секој маж би посакал да биде. Но понекогаш знаат да претераат и почнуваат да се однесуваат како мајки, а не како девојки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.