Врз основа на одредени карактеристики, астролозите често ги издвојуваат знаците кои се најдобри во нешто. Така, еден хороскопски знак се смета за најдобра сопруга. Тие се неверојатно шармантни, харизматични, комуникативни, праведни и добродушни, а доколку наидете на таква партнерка, не ја пропуштајте можноста.

Во прашање се – Терезиите! Според многу астролози, овој хороскопски знак ја заслужува титулата најдобар брачен партнер.

Кога станува збор за врската со партнерот. Терезиите се исклучително лојални. Не сака никакви игри, ја цени искреноста и ја обожава романтиката. Многу ѝ значи кога партнерот ги слуша нејзините желби и потреби, а особено сака мали гестови и изразување на внимание и љубов без некоја голема причина.

Сето внимание што го добива Терезијата се враќа двапати, ако не и повеќе. Иако има репутација на неодлучна, кога ќе запознае маж што го бара, таа едноставно е непопустлива и знае дека го сака засекогаш. Терезиите немаат проблем со посветеноста, нема инхибиции кога е тоа во прашање и кога е заљубена максимално е посветена на партнерот и нивниот однос.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.