Астролозите велат дека 3 хороскопски знаци оваа пролет ќе ги имаат сите предуслови за да ја сретнат љубовта на својот живот:

Риби

Од сите хороскопски знаци, Рибите ќе имаат најмногу среќа во љубовта оваа пролет. На самиот почеток на најромантичната сезона, нивниот љубовен живот ќе цвета.

Можно е да се зближат со некој што веќе го сакаат или пак да му се вратат на својот поранешен партнер.

Добрата вест пристигнува на 11 април, а меѓу знаците со кои тие би можеле да бидат особено блиски се Бикот, Ракот, Скорпијата и Јарецот.

Врската со луѓето родени во овие знаци може да им донесе длабока љубов што ја бараат и да внесе сигурност. Ова е токму она што Рибите треба да ја покажат својата најдобра страна.

Во потрага по сродна душа, тие ќе бидат привлечени од водните знаци затоа што се слични на нив, добро се сложуваат и се привлекуваат едни со други. Сепак, тоа не значи дека тие можат да имаат хармоничен љубовен и семеен однос со нив.

Од друга страна, Рибите, кои сè уште уживаат во врска, ќе ја зајакнат својата врска со партнерот во текот на пролетта, а можна е и венчавка.

Јарец

Јарците се исклучително посветени на семејството. Овој хороскопски знак сонува во мислите за нивното мало семејно гнездо, а доаѓањето на пролетта може да им го донесе токму тоа.

Слободните Јарци веројатно ќе запознаат некој со кого ќе сакаат да остарат, а оние кои сега имаат партнер ќе почувствуваат дека љубовта станува посилна, а врската е се посериозна.

Можно е дека претходно сметале дека не можат добро да се поврзат со нивниот партнер, но тоа треба да се промени наскоро. Нивниот љубовен живот ќе се движи во подобра насока.

Со доаѓањето на пролетта, некои припадници на овој знак би можеле да започнат да живеат заедно со својот партнер, а лесно е можно да се преселат во странство.

Слободните ќе почувствуваат пеперутки во стомакот од првите денови на пролетта, но сепак треба да бидат претпазливи и да не стапуваат во контакт со првата личност на која ќе наидат и кој ги интригира, зошто да се брза? Тие треба да бидат трпеливи и да ја чекаат својата сродна душа, и кога ќе дојдат, тие ќе го почувствуваат тоа за вас.

Совршен партнер за Јарците можат да бидат Бик, Девица, Скорпија и Риби. Имено, тие делат еднакви животни идеали со Бик и Девица, додека Скорпијата ќе ја цени нивната амбиција, емоционална стабилност и сериозност во решавањето на проблемите.

За Рибите, Јарецот е пример кој вреди да се следи, а најголемите шанси за вистинска љубов ги имаат токму луѓето родени под тој знак.

Вага

После тежок период, особено на љубовен план, луѓето родени во знакот на Вага конечно им се насмевнуваат мирот и спокојството.

Многу е можно нивната сродна душа да ги најде, а не обратно, како што се надеваа додека неуспешно бараа партнер.

Оваа пролет, тие ќе се сретнат со некој со кого ќе сакаат да останат до крајот на животот. Голема страст ќе се разбуди меѓу нив.

Оние кои веќе се во врска ќе станат уште посреќни во љубовта, и постои голема шанса да ја крунисаат својата врска со брак. Сепак, некои врски нема да преживеат, дури и оние кои не работеле порано, но тоа е добро – ја отвора вратата за нови, посреќни врски.

Најдобри знаци за слободната Вага се Близнаците, Стрелецот, Лавот и Водолијата. Тие имаат најголеми шанси да започнат врска со Близнаци и Водолија, а тоа може да биде вистинска љубов.

Ако се заљубат во Лав, тие ќе бидат совршен пар, а нивната љубов ќе потсетува на оние опишани во романите. Мирен, семеен живот и врска исполнета со меѓусебно почитување ги чека со личност родена во знакот на Стрелец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.